
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 38 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.8 V |
| Output Current | 10 A |
| Output Type | Transistor Driver |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck-Boost |
| Switching Frequency | 100 kHz to 400 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 98 % |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Output Phases | 2 |
| Output Voltage | 1.3 V to 80 V |
| Max Input Voltage | 80 V |
| Quiescent Current | 2.65 mA |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$9.93610
Ext.Price$9.93610
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.93610 | $9.93610 |
| 10 | $7.86233 | $78.62330 |
| 25 | $7.34428 | $183.60700 |
| 50 | $7.16879 | $358.43950 |
| 100 | $6.99749 | $699.74900 |
| 300 | $6.67101 | $2001.30300 |
| 500 | $6.35976 | $3179.88000 |
| 1000 | $6.06312 | $6063.12000 |
